אתם מעוניינים לצאת לטיול ורוצים לגלות את כל קסמי המדינה או המדינות שתבקרו בהן. אחד הצעדים המומלצים ביותר בדרך להגשמת המטרה הוא שכירת רכב, שמציעה מספר יתרונות.

הרכב השכור מאפשר לכם להגיע לכל מקום לפי לוח הזמנים המתאים לכם ולראות את האתרים שמעניינים אתכם ביותר – בדרך זו מקבלים גמישות ואפשרות להתאמה של מסלול הטיול לצרכים ולרצונות שלכם. חלק ניכר מהמקומות היפים ביותר במדינות השונות נחשב לנגיש הרבה פחות ללא רכב, כאשר פעמים רבות התחבורה הציבורית למקומות אלה מוגבלת עד לא קיימת. בהמשך לכך, הרכב השכור מאפשר לחסוך הרבה מאד זמן, מצרך חיוני בכל טיול באשר הוא. אם מוסיפים לכך את העובדה שמחירי שכירת רכב כיום הם בהחלט שווים לכל נפש, מבינים עוד יותר מדוע השכירה הופכת לצעד מומלץ.

באילו מדינות שכירת הרכב מומלצת במיוחד?


ברמה הכללית, אפשר לטעון ששירותי השכרת רכב הופכים לרעיון מצוין כאשר מעוניינים לחקור אזור גדול במדינה, לטייל במדינה בכל קצותיה או אפילו לעבור בין מספר מדינות סמוכות. הרבה מאד יעדים אטרקטיביים עונים על ההגדרה הזו, מה שמסביר את הפופולריות של השכרת רכב. ביבשת אירופה, שכירת רכב מומלצת ואף נדרשת במדינות מסוימות. לדוגמא:
•    איטליה – אזור הצפון האידיאלי לטיולי משפחות, חבל טוסקנה הרומנטי ועוד.
•    ספרד – קוסטה דל סול או הרי הפירנאים, למשל.
•    גרמניה – אזור היער השחור מכיל אינספור אטרקציות במרחק נסיעה שאינו גדול מדי.
•    אוסטריה – בבירה וינה הרכב אינו חיוני, אבל הוא האופציה האידיאלית לחקור את המחוזות זלצבורג או טירול.
•    שווייץ, על שלל הנופים שלה.
גם מחוץ לאירופה תראו הרבה יעדים בהם הרכב יכול לסייע. בארצות הברית, עם מרחקי הנסיעה הגדולים בה (בעיקר בטיולים לאורך החוף או מחוף לחוף), הרכב הוא דרישת חובה בהרבה מאד מקרים. במדינות אפריקה, בהן התחבורה הציבורית מוגבלת מאד, ההתניידות עם הרכב עשויה להפוך להכרחית.

מידע חשוב על כבישי אגרה


דרך מצוינת לחסוך עוד יותר בזמן ולהגיע בקלות ליעדים השונים, היא כניסה לכבישי אגרה. נכון, נסיעה בכבישים אלה אמנם כרוכה בתשלום מעצם ההגדרה שלהם (משלמים על פי המקטע הספציפי של הנסיעה), אבל הם יכולים לקצר משמעותית את מרחקי הנסיעה ואת משכה, כאשר בהרבה מצבים כבישי האגרה מחליפים כבישים פקוקים או עמוסים מדי. לכל מדינה באירופה יש חוקים משלה בכל הנוגע לכבישי האגרה, אותם רצוי להכיר לפני שמתחילים לנהוג בה. באיטליה, כבישי האגרה (מסומנים באות A בצירוף מספר) הם יעילים מאד, כשהמסלול הספציפי של הנסיעה בהם תלוי באופן התשלום: מזומן, אשראי או עם כרטיס טעון. באוסטריה נוהגים בכבישי האגרה באמצעות מדבקה אותה יש לרכוש מראש דרך תחנות דלק, חנויות לממכר טבק או חלק מהרשתות לציוד משרדי. המדבקה תקפה למספר ימים, והמחירים שלה סבירים. בארצות הברית יש כבישי אגרה (TOLL) במדינות שונות, כשלא פעם אפשר לשלם על הנסיעה בהם רק בכסף מזומן. בגרמניה, מן העבר השני, הכבישים ה"רגילים" מצוינים ואין צורך בכבישי אגרה, שאינם קיימים, למעשה.

איך מתמצאים בלי טלפון סלולרי?


ניווט במדינה זרה הוא לא תמיד פשוט, עם כבישים שלא מכירים, עם חוקי נהיגה שעשויים להיות שונים ממה שנהוג בישראל ועם שילוט שעלול להיות מבלבל. בארץ, רבים מאתנו רגילים לנווט באמצעות אפליקציית WAZE, אבל הבעיה העיקרית היא שניווט באמצעות האפליקציה מצריך שירות אינטרנט שלא תמיד יש לנו במדינה זרה (חבילות האינטרנט עלולות להיות יקרות ולא משתלמות). בנוסף לכך, רבים אינם לוקחים איתם כלל טלפון סלולרי לטיול שלהם. כדי להרגיע אתכם, אפשר לציין שיש דרכים שונות ומגוונות לנווט ולהתמצא במדינה זרה. ניתן לרכוש או לשכור מכשיר GPS לרכב בעלות של כמה מאות שקלים, ברוב המקרים. אופציה אחרת, מסורתית אבל יעילה, היא לרכוש מפת כבישים של היעד. אפשר תמיד לשאול מקומיים או להתבסס במידה מסוימת על השילוט הקיים במדינה

שלושת היעדים המומלצים לטיולי רכב באירופה


כאמור, השכרת רכב נפוצה מאד במדינות אירופה השונות, כשמעלה הזכרנו כבר כמה מהיעדים בהם כדאי לשכור רכב. ההשכרה מומלצת במדינות שונות, דוגמת טיולים באיטליה שאינם כוללים את רומא בלבד (בעיר עצמה הנהיגה אינה נוחה ולרוב גם אינה מומלצת). מומלץ מאד להשכיר רכב באוסטריה, מכיוון שהוא יאפשר לכם לראות את כל אתרי הטבע ומוקדי העניין באזורים הטבעיים הרבים של אוסטריה. גם ביער השחור שבגרמניה (סמוך לגבולות עם צרפת ועם שוויץ) הרכב הוא בגדר חובה.עוד דרכים להנות בחופשה

לטייל עם הילדים

­

לטייל ברכב שכור

­
הסעות אחרי הקורונה

הסעות אחרי הקורונה

­