טיול עם הילדים הוא חלק משמעותי מלוח הזמנים של כל משפחה ישראלית: קשה לחשוב על סוף שבוע אחד בו המשפחה לא תצא לטיול בן מספר שעות לפחות. יש מועדים בהם הטיול הופך להכרחי אפילו יותר, גם מכיוון שיש להורים ולילדים זמן רב שהם מעוניינים "לשרוף".

החופש הגדול עונה על ההגדרה הזו בדיוק, כאשר ההורים והילדים מחפשים בנרות תעסוקה לימים הארוכים והחמים. המלצה מועילה היא לחשוב על טיול בחו"ל, עם אינספור יעדים שמתאימים כמו כפפה ליד לטיולים בחופש הגדול. זה מתחיל עם היעדים הקרובים, דוגמת קפריסין או איי יוון, בהם מזג האוויר החם בחודשים אלה מזמין נופשים רגועים על החוף. במדינות אירופה רבות מזג האוויר פחות חם מישראל, כך שאפשר לטייל בהן בלב שלם ובלי להזיע יותר מדי: צ'כיה, איטליה, גרמניה וכן הלאה. משפחות שמעוניינות בטיול ארוך יותר בחופש הגדול, אפילו של מספר שבועות ומעלה, יכולות להרחיק עד למדינות אסיה (יש מדינות שבהחלט מתאימות לילדים, כמו תאילנד) או לחלופין לארצות הברית.

 

מקומות מומלצים לטייל עם הילדים בחג הפסח באירופה


לכל חופשה על לוח השנה העברי יש יעדים אטרקטיביים שמתאימים לה, כשמזג האוויר הצפוי במדינה משחק תפקיד מרכזי. בפסח מזג האוויר עדיין קר לרוב לנופשים בים התיכון (או, ליתר דיוק: מי הים קרים יותר), אבל במקרים מסוימים כן אפשר לבקר במדינות הסמוכות. יש מדינות שונות באירופה שמזמינות במיוחד בחודשי האביב, כמו הולנד שפורחת וצבעונית מאד בחודשים אלה, איטליה על אתרי הטבע הרבים שבה (בעיקר בצפון) ועוד. למי שרוצה לחקור עיר אירופאית, פסח הוא תקופה מצוינת מבחינת מזג האוויר והתפוסה התיירותית בעיר – יעדים דוגמת ברצלונה, ברלין או לונדון אטרקטיביים מאד בקיץ, כשלרוב לא חם מדי ולא קר מדי. באביב ניתן לטוס למדינות רחוקות יותר, כשדוגמאות מוצלחות הן סין, תאילנד או אפילו ארצות הברית.

 

הערים הכי נוחות לטייל עם ילדים בחג החנוכה


מפסח נעבור לעוד חג חשוב מאד: חנוכה. חג החנוכה חל לקראת סוף השנה האזרחית, בחודשים קרים יחסית שהופכים יעדים רבים לפחות מומלצים מאשר ימות השנה האחרים. ועדיין, אם מתמודדים באמצעות ביגוד חם עם הקור שעשוי לשרור ביעד – אפשר להגיע למספר יעדים קסומים. ערי אירופה השונות מציעות בתקופה זו סיילים אטרקטיביים לחובבי הקניות, וגם אטרקציות לקראת חג המולד ובמהלכו (שווקים תוססים, לדוגמא): ברלין ולונדון מומלצות מאד מהבחינה הזו. למי שרוצה לתפוס קצת שמש, יש הרבה מאד יעדים אקזוטיים שיכולים להוות מפלט שמשי. בשנים האחרונות הפכה זנזיבר לפופולארית מאד בקרב ישראלים, ולדעת רבים היא מהווה יעד מומלץ במיוחד לביקור משפחתי בחודשי החורף בכלל, ובחנוכה בפרט.

 

איך להתכונן לטיסת צ'ארטר עם ילדים?


לא משנה לאן אתם טסים ומתי, אתם צפויים לשהות על המטוס מספר שעות לפחות. הילדים עלולים לאבד את הסבלנות מהר מאד על גבי המטוס, לחפש בנרות אטרקציות ולאבד כל רסן אם הם לא יקבלו את מבוקשם: קשה למצוא ילדים שפשוט יישבו שקועים במחשבות למשך מספר שעות מבלי להשתעמם. מבחינתם של ההורים מומלץ לבוא מוכנים עם כמה שיותר תעסוקה לילדים. חוברות צביעה או ספרים, בהתאם לגיל הילד, יכולים להעביר הרבה זמן ולספק לילדים את האטרקציה שהם מצפים לה. אם טסים עם מחשב נייד או עם טאבלט – ויש משפחות שזה בהחלט מקל עליהן – המלצה מועילה היא להוריד אליהם סרטים, סדרות טלוויזיה או תכנים שעשויים לדבר לילדים מבעוד מועד (אל תבנו על חיבור לאינטרנט על גבי המטוס). עוד דבר שחייבים להתייחס אליו הוא האוכל, כאשר לא תמיד האוכל שמוגש בטיסות באמת מתאים לילדים (מה גם שיש טיסות רבות ללא מזון). מומלץ לדאוג לילדים לאוכל ולשתייה לפני הטיסה וגם במהלכה, כגיבוי או בין הארוחות המוגשות במטוס. כמובן, כדאי שיהיה זה מזון שהילדים אוהבים ורגילים אליו.

 

דגשים לטיול המשפחתי המושלם


כל הורה יוכל להעיד שטיול עם הילדים שונה לחלוטין מאשר בהרכבים אחרים. חשוב שרוב האטרקציות שמבלים בהן יהיו כאלו שמדברות אל הילדים: מי שמתכנן טיול שלם המבוסס על מוזיאונים "מבוגרים" שפחות מתאימים לילדים, לדוגמא, עלול להתאכזב. החדשות הטובות הן שיש שלל אטרקציות שכן מתאימות לילדים, דוגמת מוזיאונים אינטראקטיביים (מוזיאוני מדע או טבע, לדוגמא), פארקים מוריקים, פארקי שעשועים ומים, גני חיות, אקווריומים, חופי ים וכיוצא באלה. זהו רעיון בהחלט מומלץ לערב את הילדים בבחירה, וללכת למקומות שהם בוחרים. לסיום, רצוי שהטיול יהיה בקצב סביר, שהולם את רמת הריכוז של הילדים ושאינו מעמיס עליהם חוויות בלי רגע לנשימה. זכרו – כולכם רוצים ליהנות, וזו משימה אפשרית בהחלט.

עוד דרכים להנות בחופשה

לטייל עם הילדים

­

לטייל ברכב שכור

­
הסעות אחרי הקורונה

הסעות אחרי הקורונה

­